Nietypowe miejsca do wirtualnych spacerów.

Grupa projektowa Wirtualne Społeczeństwo odwiedziła ostatnio dużo ciekawych miejsc do wirtualnego spaceru. Są to miejsca które nie łatwo pooglądać za darmo w internecie albo w ogóle!

Na stronie internetowej https://wirtualnespoleczenstwo.pl/ możemy teraz odwiedzić np. przepiękny Dwór Myśliwski Ustronie jest to obiekt zabytkowy położony wśród lasów w powiecie kępińskim na pograniczu trzech województw: Wielkopolski, Opolszczyzny i województwa Łódzkiego. Przebywanie w tak pięknym cichym miejscu pozwoli ukoić nerwy, nacieszyć oczy pięknem przyrody i poznać historię Ustronia.

Młodzież wybrała się również do Muzeum Ziemi Kępińskiej gdzie można zobaczyć wystawę stała jak i tą tymczasową. Jednak dzięki technologii wirtualnych spacerów nawet ta tymczasowa będzie dostępna do oglądania na zawsze!

Nie odbyło się również bez wizyty w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, dzięki któremu możemy na własne oczy zobaczyć jak szkoła dla osób niepełnosprawnych radzi sobie z różnymi przeciwnościami losu i pomaga innym.